درباره‌ی من!

روح‌الله سلیمانی

سلام، من روح الله سلیمانی هستم.
من بیوگرافی خودم رو به دو مدل ارائه میکنم: مدل اول، چیزهایی که شما (مردم) دوست دارید بشنوید و اونها رو ملاک و معیار سنجش من قرار می‌دهید. (مثل مدرک تحصیلی، سوابق کاری، تعداد کتاب و کلاس و کسایی که باهاشون عکس انداختم)
مدل دوم: چیزهایی که ارزش های منِ درونی و واقعی ام هست و من خیلی خیلی دوست دارم اونها رو بگم.( میزان خوشبختی، موفقیت، عزت نفس و ارزش هایی که ایجاد کردم)

بیوگرافی مدل اول:

در معرفی مدل اول باید بگم از سال 1379 به مباحث روانشناسی موفقیت علاقه پیداکردم، مطالعاتم رو شروع کردم و محصولات آموزشی به صورت سی دی تولید و از طریق ماهنامه موفقیت به فروش رسوندم. از سال 1385 به تالیف کتاب روانشناسی عمومی پرداختم و سال 1386 اولین کتاب روانشناسی من با موضوع والدین موفق توسط انتشارات سیمرغ چاپ شد.(لازم به ذکر است که من تعدادی هم کتابهای آموزشی گرافیک، تدوین فیلم و انیمیشن تالیف کردم).
همزمان با تالیف کتابهای روانشناسی عمومی به برگزاری کلاسها و کارگاههای آموزشی نمودم. در سال 1394 لیسانس روانشناسی گرفتم. در ادامه مدرک دکتری معادل در رشته مدیریت کسب و کار از دانشکده فارابی اخذ کردم. حدود 67 عنوان کتاب تالیفی دارم که توسط ناشرین مختلف در “کتابخانه ملی” ثبت و  به چاپ رسیده است. تعدادی از این کتابها به چاپ های سوم و چهارم نیز رسیده اند.
همچنین کتاب ها و محصولات آموزشی دیگری هم تالیف کردم که در نوع خود بی نظیر هستند که در صدد ترجمه و چاپ اونها به زبانهای عربی و انگلیسی هستم. همین روزها تکمیل میشه!

تنها یک پرسش باقیست:  من چه تغییری ایجاد کردم؟

از همان سالها بواسطه آموزش های مختلف متوجه شدم که چگونگی دوران کودکی ما نقش بسیار مهمی در شکل گیری شخصیت و کیفیت زندگی ما دارد و در واقع تمام زندگی ما به نوعی بازتاب و تکرار همان سالهای نخست زندگی مان است. به عبارتی این دوره زمانیست که کودک درون ما در حال شکل گیری ست. والدین و اطرافیان در حال ساختن و یا ویران کردن کودک درون فرزندشان هستند و به همین ترتیب کودک درون فرزندان هم در ادامه ی زندگی به ساختن یا ویران کردن زندگی فرزندان خواهند پرداخت!

از همین رو به دلیل اهمیت ویژه این مقطع سنی و پرورش کودک درونِ فرزندان، تمام تمرکز خود را در حوزه یادگیری، تحقیق و آموزش بر روی همین مقطع سنی قرار دادم. هرچه بیشتر مطالعه و تحقیق می کردم بیشتر متوجه حساسیت های این مقطع سنی و حتی مقطع پیش از تولد و دوران جنینی و تاثیر آن در ساهتار کودک درون می شدم.
نتیجه تحقیقاتم تصمیم گرفتم کاری را انجام دهم که مطمئن بودم در هیچ جای دنیا به شکل تخصصی انجام نشده و برای اولین بار در ایران و جهان بسته آموزشی “تقویت هوش جنین” را در سال 1391 ارائه کردم  که تا کنون هفت بار ویرایش و مطالب جدیدتر به آن اضافه شده است.

پس از آن بسته های طراحی فرزند در دوران بارداری و تولد تا هفت سالگی را ارائه کردم که به طراحی ساختار اصلی شخصیت و خودباوری فرزندان یا همان کودک درون قدرتمندشان می پردازد.

خب بَعدش!

از سال 1392 آموزش های خود را از طریق سایت “کودکان طلایی” ارائه کردم و در مواجه با والدین و افراد بزرگسال متوجه شدم که کودک درون اکثر والدین و افراد بزرگسال آزرده، رنجور، طرد شده و زخمی ست و همین باعث شده تا لطمه‌های بسیاری را در زندگی متحمل شده و نتوانستند آنطور که ذوست داشتند و لیاقتشان بوده زندگی کنند. با کمی دقت به راحتی می شد فهمید که بزرگسالان هم نیاز بسیار شدید دارند تا مشکلات کودک درون شان را بر طرف کرده و زندگی دلخواهشان را تجربه کنند.

 

بیوگرافی مدل دوم:

من روح الله سلیمانی هستم. متولد 28 اردیبهشت 1359 که اسمم رو خیلی خیلی دوست دارم  به خاطر کلمه زیبای روح و کلمه فوق العاده جادویی الله و ترکیب این دوکلمه با هم که هم هارمونی خوبی داره و هم معنی فوق العاده عالی. فامیلیم رو هم دوست دارم و عاشق ماه تولدم هستم. (یجوری که انگار خودم کارهای اداریش رو انجام دادم که توی این ماه زیبا متولد بشم!)
روز تولدم که فوق العاده ست به خاطر اینکه دو انسان بزرگ در این روز به دنیا اومدن یکی خیام و دیگری خودم!
خیام و نوع اندیشه هاش رو خیلی دوست دارم به حدی که اسم پسر دومم رو میخواستم بذارم خیام ولی همه مسخره کردن، من اصلا به تمسخر دیگران اهمیت ندادم و اسمش رو از قبل تولدش گذاشتم خیام ولی مثل اینکه خودش هم خوشش نیومد برا همین اصلا به دنیا نیومد! ولی این موضوع چیزی از ارزش های خیام در ذهن من کم نکرد!
از بچگی شخصیت باحالی داشتم تقریبا مثل مجید در سریال “قصه های مجید” حتی شعر هم میگفتم! خوانندگی میکردم، بازیگری میکردم و یادمه که به جای مسئول پرورشی مدرسمون کل برنامه های فرهنگی و دهه فجر رو من اجرا میکردم البته از شما چه پنهون سوتی های زیادی هم میدادم.
راستش رو بخواهید الان هم هنوز مثل مجید میمونم، ابداع، اختراع، شاعری و بزرگ جلوه کردن رو دوست دارم. به مطالعه علاقه دارم  بخصوص مطالعه ی تحقیقی قرآن و تحلیل رفتار متقابل TA رو خیلی دوست دارم. از موسیقی لذت میبرم اصلا هم فرقی نمیکنه ترانه های سنتی، پاپ یا حتی رپ ! این ور آبی و اون ور آبی و حتی گاهی صوت قرآنی که واقعا زیبا باشه و به دلم بشینه ! فقط ملاک انتخاب موسیقی  اینه که برام لذت‌بخش و آرامش‌بخش باشه!  از آشنا شدن با افراد جدید هیجان زده میشوم. هنر را تحسین میکنم، از بررسی مطالب دسته اول علمی لذت میبرم، کتاب میخوانم و موسیقی را واقعا گوش میدهم! و …
نه دکترم، نه مولفم و نه محقق بلکه یک دانشجوی 24 ساعته ام که تحلیل و تفکر و آموختن لذت بخش ترین کار در زندگیه منه….
خب به چه درد شما میخورم!
از زمانی که بیاد میاورم در تماشای دیگران به علت رفتار آنها می اندیشیدم و در تکاپوی پیدا کردن پاسخی برای سوالات خود بوده و هستم درست مانند شمایی که این متن را میخوانی. همین موضوع مرا به سمت روانشناسی و ارتباط هر چه بیشتر با درون و بیرون انسانها سوق داد و تا به امروز در این مسیر گام برداشته ام. یکی از معانی زندگی من این است که در فرصت اندکی که در زندگی دارم بتوانم هرچه بیشتر بیاموزم و از آن آموزه ها برای کمک به دیگران بهره برداری کنم.
با وجود مشکلات زیاد،  آدم شادی هستم. خودم رو خیلی خلاق، موفق و ثروتمند میدونم. به قدرت های درونی پی بردم و شک ندارم که اگر هر کس از این قدرتهای درونی خودش استفاده کند بی نیاز از هر عامل بیرونی به هر چه از زندگی میخواهد، میرسد! تاکید میکنم به هر چیزی که میخواهد میرسد، به هرچیز! به همین دلیل به خودم این اجازه را دادم که اگر شما بخواهید راهنمای شما شوم تا شما هم زندگی شاد، زیبا و سرشار از موفقیت را تجربه کنید، همین!
اگر واقعا تمایل دارید تا زندگی عالی را تجربه کنید و همچنین آن را به عزیزان و فرزندان دلبندتان هدیه کنید، بسم الله!
من رو اینطور بپذیرید که یک فردی هستم که نقشه گنج خوشبختی، شادی و موفقیت را پیدا کرده و میخواهد آن را برای شما هم فاش کند. تالیفات من، تدریس های من و مدارک دانشگاهی و معادل من هیچکدام ملاک انتخاب شما نباشند چرا که اینها هیچکدام ملاک ارزش‌ها، موفقیت‌ها و احساس خوشبختی من نیست. تاکید میکنم اگر بخاطر اینها میخواهی با من همراه بشی یا حتی محصولات من رو تهیه کنی، اصلا نمیخواد این کار رو بکنی اما اگر میخواهی مثل یک دوست و برادر دلسوز در کنار تو باشم تا بیاموزی که چشمهایت را بشوری و زندگی را طور دیگری ببینی با دل و جان همراه تو هستم. رسالت خود را بر همین گذاشتم و مخلصانه در کنار شما خواهم بود. والسلام